Şebinkarahisar

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinden Milyonluk Bütçe

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Olağan Genel Kurulu 27 Ocak 2019 Pazar günü Eyüpsultan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği 48. Olağan Kongresi Eyüpsultan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yoğun katılımla yapıldı.

Kongreye, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları, işadamları, dernek üyeleri, adaylıkları açıklanan Şebinkarahisar Belediye Başkan adayları ve basın mensupları katıldı.

Eyüpsultan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan kongrede divan kuruluna Av. Hakan Özbay, Av. Sercan Yazgan, Av. Ceren Arat ve Burcu Demiralp’ın önerilmesiyle divan kurulu oluşturuldu. Divan Başkanı Av. Hakan Özbay, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin  48. Olağan Kongresinin gündemini genel kurul üyelerine okuyarak, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlattı.

Dernek başkanı Mehmet Şimşek, kongreye katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin geride kalan iki yıl içerisinde yaptığı faaliyetlerini slayt eşliğinde genel kurul üyelerine aktardı. Dernek çalışmalarına destek vererek katkıda bulunan tüm üyelerine ve yönetim kurulunda bulunan yol arkadaşlarına teşekkür etti.Konuşmasının sonunda, yönetim kurulu üyelerini sahneye davet ederek yol arkadaşlarını tanıttı. Başkan Şimşek gençlik kollarını da sahneye davet ederek genel kurul üyelerine birlik ve beraberlik mesajı verdi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın tele konferans ile katıldığı kongrede dernek faaliyetleri, gelir gider raporları, denetim kurulu raporlarının okunarak genel kurul üyeleri tarafından müzakere edilerek onaylandı. İki yıllık tahmini bütçenin açıklanması ile Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Giresun ve çevresindeki iller arasında yaptığı faaliyetler ve bütçesiyle farkını ortaya koydu.  İki yıllık bütçesini rekor bir rakamla açıklayarak bir kez daha tarih yazdı. Yeni dönemde iki yıllık bütçenin beş milyon olarak açıklanması, derneğin gelecekte önemli işlere imza atacağının müjdecisi oldu.

Protokol konuşmalarının sonunda yeni yönetim kurulu seçimi için divan başkanı, başkan adaylarının listelerini divan kuruluna vermelerini istedi. Mehmet Şimşek başkanlığında divan kuruluna verilen başka liste olmadığından, seçim tek liste ile yapıldı. Gizli oy kullanılarak yapılan seçimde oyların tamamını alan Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yönetimine yeniden seçilerek güven tazelemiş oldular.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin 48. Olağan genel kuruluna, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı M.Fatih Kacır, eski İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, İstanbul milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul milletvekili Nevzat Şatıroğlu ve Osman Boyraz, Adıyaman eski Valisi Nurullah Kalkancı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sayıştay Baş denetçisi Ramazan Çetin, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı,  Şebinkarahisar İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan, AK Parti Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı İlker Yavuz, AK Parti Şebinkarahisar ilçe Başkanı Nejat Okuyar, CHP Şebinkarahisar ilçe başkanı Tamer Gürsoy, Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu. Kadın kolları Başkanı Suna Özbayram, İstanbul Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşçan, Ankara Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Av. Yaşar Yücel, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı İlhan Avutman, Sultanbeyliği Şebinkarahisarlılar Dernek başkanı Hüseyin Çırak, Bursa Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Faik Akkurt, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik, Alucra Vakfı Başkan yardımcısı Arif Dede ve Adnan Saatçi, ŞEBDER Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yücel, Sarıyer Belediyesi CHP Meclis üyesi Veysel Yeşil, Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, İYİ Parti Şebinkarahisar Belediye Başkan adayı Oktay Alp, MHP Şebinkarahisar Belediye Başkan adayı Murat Bölük, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz, Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu, Kadosan Başkanı Erdal Boyacı, AK Parti Beyoğlu ilçe teşkilatı Başkan yardımcısı Birol Kardaş, Şebinkarahisar Köy ve Mahalle dernek başkanları, İşadamları, basın mensupları katıldı.

Yapılan seçimde Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin yeni yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER

Mehmet ŞimşekEkrem ÇiftçiElvan Turan, Nuri Bayraktar, Ali SütcüSelim Çiftçi, Barış Tekışık, Ergin Aras, Mustafa Sütçü, Ali Özacar, Sercan Yazan

YEDEK ÜYELER

Mehmet Öztürk, Ruhi Yavuz, Seyithan Toygar, Seyfettin Karaca, Av. Ceren Arat, Zafer Yeşilİsmail Bulduk, Şerafet Şirin,  Aslan Karaca, Özgür Kılıç, Ali Güzel

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

Remzi Satıcı, Hulusi Toy, Dursun Avcı

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER

Hikmet Kütükçü, Yılmaz Koç, Türkmen Özlem Altun

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın