Köyden Haberler

Şebinkarahisar Altınçevre Köyü dere ıslahı başladı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü- Trabzon Bölge Müdürlüğü tarafından Şebinkarahisar Altınçevre köyü taşkın koruma ve dere ıslah projesi çalışmalarına başladı.

Şebinkarahisar Altınçevre Köyü  Koru Mahallesinin içinden geçen dere, Trabzon Bölge Müdürlüğü tarafından ıslah edilmeye başlandı. Yaz aylarında yaşanan koku, yağışlı mevsimde ise taşkın riski taşıyan, ayrıca can ve mal kaybı tehdidi oluşturan dere ıslahı çalışmaları köylüler tarafından memnuniyetle karşılandı. Altınçevre Köyü Muhtarı Yusuf Koç yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Altınçevre koru mahallesinden başlatılan proje, 1548 m beton duvar, 529,00 m U duvar, 1527,50 m taş tahkimat, 20,00 m menfez, 193,10 m beton brit, 485 m taş brit, 2285,60 m duvar üstü korkuluk, 95 adet kaskat yapılması, 165 m ızgara kapak yapılması planlanmaktadır.

ALTINÇEVRE KÖYÜ DERE ISLAHININ YAPILMASI GEREKTİĞİNİ ŞEBİN GÜNDEM 2016 YILINDA DİLE GETİRMİŞTİ

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın