Kelkit Yöresi

Sarıyer’de İki Dönem Belediye Başkanı olan Şükrü Genç Yeni Rekora Gidiyor

Sarıyer’de İki dönem üst üste belediye başkanlığı yaparak bir ilke imza atan Belediye Başkanı Genç’i, adaylığının açıklandığı CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı önünde binlerce vatandaş karşıladı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için adaylığı kesinleşti. Sloganlar ve halaylar eşliğinde adaylığının açıklanacağı ilçe binası önüne gelen Başkan Genç, kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenerek, “Sarıyer’de çıtayı yükselteceğiz. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şükrü Genç’in yeni dönem adaylığı, yapılan Parti Meclisi toplantısının ardından kesinleşti. İki dönem üst üste belediye başkanlığı yaparak bir ilke imza atan Başkan Genç’i, adaylığının kesinleşerek açıklandığı CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı önünde binlerce vatandaş karşıladı. Halaylar ve horonlar eşliğinde ilçe binasında adaylığı kutlayan vatandaşların coşkusu tüm Sarıyer’i sardı. Başkan Genç’i İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Ayşe Çağlayan ve İlçe Başkanı Taner Tayfur da yalnız bırakmadı. İlçe binası önüne gelen Genç, kendisini bekleyenlere seslenerek, “Tek bir doğru var. O da hiç kimseye sen kimsin, sen nereden geldin, hangi partiye oy verdin demeden sağlanacak bir birliktelik” dedi.

“Tek bir doğru var”

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan adayı Şükrü Genç bitmeyen bir sürecin bir sonraki perdesini aralıyoruz diyerek, “Ben belki olmayacağım ama içinizden biri, belki bir çocuk ileride bu bayrağı dalgalandıracak. Tek bir doğru var. O da hiç kimseye sen kimsin, sen nerden geldin, hangi partiye oy verdin demeden sağlanacak bir birliktelik. Tüm halk katmanlarının el ele verdiği o birlikteliği sağladığımız gün görevimizi tam olarak yapmış olacağız. Bu alanlardan, sokaklardan, mahallelerden; halkın, çocukların, yaşlıların, analarımızın, babalarımızın, bu toplumun cefasını çeken herkesin geleceği için yeniden adayım” dedi.

“Eğer siyaset yapmak istiyorsanız sürekli sokakta olacaksınız.”

Başkan Genç konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Önemli olan alanda yaşadıklarını kılavuz haline getirmek. Eğer siyaset yapmak istiyorsanız sürekli sokakta olacaksınız. Bunu yaparsanız yolunuzu çok çabuk bulursunuz. Toplumumuzun değerleri var, bu toplumun kanıyla yazdıkları var, bu vatanın işgal sonrası geri alınış hikâyesi var. Oturup masa başında ben ne konuşayım demekle olmaz. İşte Çanakkale, işte Sakarya, işte Mustafa Kemal.

“Vatan varsa gerisi teferruattır.”

Farklı düşünceler, inanışlar olabilir ama ortak bir değer var. Vatan varsa gerisi teferruattır. Yürekten inanacaksınız. Biz inandık. Cumhuriyet Halk Partili olmayı parti şablonculuğu olarak almadık. 2009’da Sarıyer’in bir evladı olarak, ‘Bizim işimiz önce yerelde’ dedik. Burada yaptığımız her şeyin dünyanın farklı noktalarında konuşulacağını biliyorduk. Sorumluluğumuz çok yüksek. Her türlü yol haritamızı kullanmalıydık. Herkes bir diğerinin paydaşı olmalıydı. Bu işin tek başına olmayacağını biliyorduk. Sokaktaki çocuklar, analar, gençlerimiz bize çok büyük enerji verdiler. Dara düştüğümüz anda bizi çıkardılar.

“Sarıyer İstanbul’ un en huzurlu bölgesi seçildi.”

İki partinin bir araya gelip kriterlerde anlaşması değil, kalpte anlaşması önemli. Yolumuz çok uzun. Yapmamız gereken çok şey var. 10 yıllık süreç içinde eksiğimiz yok mu? Olmaması mümkün değil. Önemli olan eksikliklerimizle yüzleşebilmek. Bunu da en iyi yolda yürüyenlerle birlikte yaparsın. Yolda yürüdüğümüz en büyük yoldaşlarımız kadınlar ve kucaklarındaki çocuklar. Yolumuzu birlikte yürüyeceğiz. Her dönemin başında inanarak söylediğim bir şey var. Sarıyer İstanbul’un en huzurlu bölgesi seçildi. Türkiye istatistiklerinde başlarda yer alıyor. Bunda hepimizin payı olduğuna inanıyorum. Beraberliğimizi hiç bozmayacağız.

İKTİDARLIK GÜCÜNÜ BAŞKASININ ÜZERİNDE KULLANMADIK

Biz hiç bir zaman iktidar olma gücünü bir başkasının üzerinde kullanmadık. Sabrımızı kaybetmemek zorundayız. Gönlümüzdeki sevgiyi hiç kaybetmeyelim. Açmadık kapı bırakmayacağız ama sırf gitmek için gitmeyeceğiz. Mahallelere giderken yürümek için yol lazımdı, bulmakta zorlanıyorduk. Belediyemizin emekçi kardeşleri artık her türlü yolu açtılar. Taşları sırtlarında taşıdılar. Daha kolay yürüme şansı ararken şimdi daha hızlı yürümenin şartlarını oluşturmamız lazım. Bizim yapmamız gereken yola çıkmak. Tüm demokrasi güçlerine içtenlikle teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın