Köşe Yazısı

Neden Şenlik Düzenlenmiyor?

Altınçevre köyün de yıllar önce dönemin dernek yönetimi tarafından ardıç yayla şenliği düzenlenmişti şimdi neden düzenlenmiyor ?

Altınçevre köyün de yıllar önce dönemin dernek yönetimi tarafından ardıç yayla şenliği düzenlenmişti şimdi neden düzenlenmiyor ?

Dernek yönetimimizin düzenlemiş olduğu yayla şenliği büyük bir katılımla olmuştu.

Gurbetten gelenler köydeki akraba eş dost ile buluşmuştu ama şimdi bakıyoruz ki hiç etkinlik düzenlenmiyor bunun nedenlerin de biri dernek yönetiminin kurulması ve acil olarak böyle etkinlikler düzenleyerek köydeki insanlar ile gurbettekileri buluşturup kaynaştırılmalı küskünlüklerin ve dargınlıkların bu gibi etkinliklerin düzenlenmesi ile birlikte köy halkının birbirine daha sıkı kenetlenmesi için çalışmalar yapması gerekmektedir.

Gerek istanbulda bulunanlar gerek köy ihtiyar heyeti ve köy muhtarı öncülüğünde  belediyelerden yardım alarak köy için böyle etkinlikler düzenlemesi lazım.

Biz gençler olarak acil derneğimizin kurulumunun gerçekleştirilmesi için gerekli adımların hızlı bir şekilde atılması için çok çalışmalıyız.

Küskünlükleri bir kenara bırakıp bu köyde hepimizin yaşadığını bilerek ona göre hareket edip bu gibi etkinlikler düzenlemeliyiz.

Gerek durumu iyi olmayan ailelerimize onlar için bir umut olmalıyız unutmamalıyız ki hepimiz insanız ve bir gün toprak olacağız bu dünya malı ve dünya işleri bize kalmayacağını bilmeliyiz.

“Sloganımız yeniden altınçevre köyü olmalı”

Çevre köylere baktığımızda dernek yönetiminin faliyetleri doğrultusunda köy muhtarlığı ile koordineli bir şekilde çalışarak her yıl şenlik düzenleniyor.

Biz neden böyle adım atamıyoruz. 

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın