Köşe Yazısı

Neden Dernek Kurulamıyor ?

Altınçevre köyünde yıllar öncesi bir köy derneğimiz vardı şimdi ise yok. Yok derken dernek faliyet göstermediği için kapatıldı.

Şimdi biz gençler olarak bir yapılanma yapalım dedik. Rahmetli İsa Odacının öncülüğünde başlayan dernek kurulum çalışmaları şimdi ise köy gençleri ile devam etmekte.

Devam diyorum ama devam edeceğini sanmıyorum köy gençleri hiç bir çabalama gösterdiğini görmedim. Defalarca toplantılara katılmam sayesinde gördüm ki toplantılara gelen bir elin parmağını geçmiyor. 

Bir ara Çayırova Sosyal Tesislerinde bir kahvaltı düzenlendi. katılım çok iyiydi fakat sonralara doğru gittikçe azaldı. Gerçi benimde hevesimin kaçmasına bu da neden oldu. 

Daha sonraları köy pikniği düzenlendi onda da katılım yüksekti fakat derneği kuralım dediğimiz de kimse yaklaşmadı ve destek olmadı.

Millet dernek deyince cebinden para gideceğini sanıyor haklılarda daha önceleri alınan paralar sayesinde kimse derneğin kurulacağına inanmıyor. 

Bu demek değildir ki ben köyüm için birşey yapmayacağım anlamına gelmez, ben herzaman köyüm ve memleketim için çalışmak zorundayım.

Altınçevre derneğinin kuruluş amaçlarından birisi köy ve köy halkına katkıda bulunmak ve Altınçevre köyünü tanıtmakdı. Fakat Gençlerden katılım ve saf çoğunluk olmadığı için hala kurulamıyor.

Derneği kurmak için birkaç kişinin çabasını görmüyor da değilim onların isimlerini söylemeyeceğim onlar kendilerini biliyor kendilerine burdan teşekkür ediyorum.

Sevgiyle kalın.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın