Köyden Haberler

MUHTAR YUSUF KOÇ TERCİH SİZDEN HİZMET BİZDEN DEDİ

ALTINÇEVRE KÖYÜ MUHTARI YUSUF KOÇ “TERCİH SİZDEN HİZMET BİZDEN” DEDİ

Altınçevre Köyü muhtarı Yusuf Koç 3.kez muhtar seçilince seçmenlerinie teşekkür ederek ” TERCİH SİZDEN HİZMET BİZDEN ” anlayışıyla yarım kalan işlerine ve köye hizmete hız vereceğini aktardı. 174 seçmenin oy kullnadığı köyde 2 aday ile yarışa giren Yusuf Koç rakibi 56 oy alan Mevlüt Çabukol’a fark atarak 79 oy ile 3. Kez seçmeni tarafından  tercih edilerek muhtarlıkta güven tazeledi.

1 ve 2.  Dönemde bir çok hizmetlerin gelmesi için köprü olan muhtar Yusuf Koç seçmenine kendisinei yeniden seçtiği için teşekkür ederken köye hizmet sağlanmasında tüm imkanları seferber eden Valilik ve Kaymakamlığa Köylere Hizmet Götürme Birliği çalışanlarına teşekkür ederek Şükranlarını sunduğunu belirtti,

Altınçevre Köyü Muhtarı Yusuf Koç yapılan ve yapılacak hizmetleri şöyle sıraladı.

Kaymakamlık Köylere Hizmet götürme Birliğimizin destekleriyle 2 adet içme suyu deposu dışı kalebodurla çevrili, 4 adet güneş enerjili klorlama cihazı kazandırıldı. köyün kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları yapıldı. Anayol ile köy güzergahında yolumuz 2 kez asfalt yapıldı.

Köyümüzün içinde bulunan stabilize yol ise parke ile kaplanacak.

İller Bankasına dilekçe verdik cevap beklenmekte.

Altınçevre Köyümüze göletin kazandırılması için Devlet Su İşleri ile yazışmalarımız sonrasında %49 oranında çalışaları tamamlandı. Sahada zemin etüdü ve bir takım çalışmalar sağlandı. Göletin son aşamada ihale edilmesi bekleniyor.

Şebinkarahisar orman İşletme Müdürlüğü tarafından 1 adet yangın tankeri bağışı yapıldı.

Köyümüze 2 adet köy konağı kazandırıldı.

Dabanoğlu mahallesi ve merkez mahalleye yapıldı.

Her iki konağın maliyeti yaklaşık 500 bin TL . kaymakamlığımız ve köy halkımızın destekleriyle kazandırılan köy konaklarımızda yazları gelen gurbetçilerimiz konaklıyor ve Ramazan ayında iftar yemeklerinde tüm köy halkını burada bir araya getirerek iftar sofralarımızı bereketlendiriyoruz ve tatlandırıyoruz.

Köyümüze sağlayacağımız ve örnek köy olması için fark yaratacağiımız projemizden en önemlisi de hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizinsüt ve süt ürünlerini gurbetçimiz ve şehir merkezindeki halkımıza sunmayı sağlamak. Bu nedenle haftada bir gün köy ürünlerini halk konağımızın alt katında serin bölgede saklayarak satışa sunmak. Böylece vatandaşlarımızın ürünlerine hem Pazar yeri hem de vatandaşa ürünü sağlamış olacağız.

Üretici ve tüketiciyi memnun etmek için çalışacağız.

GENÇ ÇİFTÇİYİ DESTEKLEME PROJESİ KAPSAMINDA YARARLANAN ÇİFTÇİLERİMİZ VAR.

Devletin bu imkanı sayesinde birkaç ailenin göçüne dur denilmiş olmakta.

1 küçükbaş ve 3 büyükbaş hayvan alarak geçimini sağlayan ailelerimiz , Muharrem Öztürk, Suadiye Öztürk,Songül Öztürk ve Ferhat Horoz aldıkları Genç Çiftçi desteği ile hayvancılığı geliştirmekteler.

Köyümde beni yalnız bırakmayarak 3. Kez muhtar seçen halkımıza teşekkür eder ve çalışmayı bir borç bilirim. Tercihini yapan seçmenimize hizmeti sunmasını bilmeliyiz. Saygı ve şükranlarımla “ diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın