Şebinkarahisar

İstanbul Şebinkarahisar Vakfında Dostluk Kazandı

Şebinkarahisar Vakfının Olağan Genel Kurulu, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Şebinkarahisar Vakfı H. Avni İşcan’la Yola Devam Dedi

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Olağan Genel Kurulu, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi konferans salonunda yapıldı. İki adayın yarıştığı Genel Kurulda, Oyların büyük çoğunluğunu alan H.Avni İşcan yeniden İstanbul Şebinkarahisar Vakfının başkanı oldu.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapılan Olağan Genel Kurula Vakıf Başkanı H. Avni İşcan’ın açılış konuşmasıyla başlandı. Vakıf mütevelli üyelerinin önerisi ile divan kurulu başkalığına Av. Hakan Özbay, divan üyeliklerine, Bora Kılıç ve Mustafa Sütçü oybirliği ile seçildi.

Divan Başkanı Hakan Özbay’ın Şebinkarahisar Vakfı Olağan Genel Kurul gündemini okuduktan sonra, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Vakıf Başkanı H.Avni İşcan Şebinkarahisar Vakfının yaptığı faaliyetleri slayt eşliğinde genel kurul üyelerine anlattı. Faliyet raporunun, tahmini bütçenin ve denetim kurulu raporlarının okunmasıyla genel kurul üyelerince ayrı ayrı ibra edildi. Gündem hakkında söz alan konuşmacıların ve protokol konuşmalarından sonra gündemin seçim maddesine geçildi. Aday olacak isim listelerinin divan başkanlığına verilmesiyle, adaylara konuşmaları için divan başkanlığınca söz verildi.

Yeniden aday olan Vakıf Başkanı Avni İşçan ve aday olduğunu açıklayan Hayri Ekinci, birer konuşma yaparak seçilmeleri halinde yapacakları faaliyetlerini genel kurul üyelerine açıkladılar. Konuşmalar sonucunda gizli oy usulü ile yapılan seçimde, H. Avni İşcan’ın listesi İstanbul Şebinkarahisar Vakfı yönetim kuruluna yeniden seçilerek güven tazeledi. 75 oyun kullanıldığı genel kurulda H. Avni İçşan’ın listesi 58, Hayri Ekinci ‘nin listesi ise 17 oy aldı.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapılan Olağan Genel Kurula, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı M.Fatih Kacır, AK Parti eski İstanbul milletvekili Ünal Kacır, CHP İstanbul milletvekili Emine Gülizar Emecan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Mülkiye Baş Müfettişi Nurullah Naci Kalkancı, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP Beyoğlu Belediye Başkan aday adayı Mehmet Karamustafaoğlu, CHP Şişli Belediye Başkan aday adayı Dursun Çatlı, Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu, Alucra Vakıf Başkanı Süleyman Baba, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet şimşek, ŞEBDER Başkanı Prof. Tayfun Yücel, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Çamoluk Dernek Başkanı Yunus Acar, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Veysel Yeşil, işadamları, akademisyenler ve basın mensupları katıldı.

YENİ VAKIF YÖNETİMİ

YÖNETİM KURULU ASİL: Hüseyin Avni İşcan, Nurettin Ocak, T.Şener Güneş, Mustafa Koca, Ahmet Karaaslan, Av. Hakan Özbay, Selim Gümüş, Osman İşler, Bora Kılıç.

YÖNETİM KURULU YEDEK: Av. Nilgün Yücel, Av. Hüma Bayoğlu, Erol Akkuş, Mehmet Şimşek, Mustafa Sütçü, Hamza Kuzu, Özkan Kuzu, Ergin Aras, Erol Kayıkçı.

DENETLEME KURULU ASİL: Ethem Şenol, Celal Sayılgan, Av. Hakan Arif Ayık.

DENETLEME KURULU YEDEK: İhsan Zeren, Bilal Özdemir, İrfan Üstündağ.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın