Köyden Haberler

DSİ Şebinkarahisar Altınçevre Köyü Taşkın Koruma Projesi

Şebinkarahisar Altınçevre Köyü Taşkın koruma çalışmaları için DSİ Trabzon Bölge Müdürlüğü düğmeye bastı.

Şebinkarahisar Altınçevre Köyü Koru Mahallesinden geçen derenin ıslahı için Trabzon’dan 20 Haziran 2010 Tarihinde Altınçevre köyüne cenazeye katılmak için gelen misafirlerin başlattığı çalışma altı yıl sonra gerçekleşiyor.

Altınçevre Köyüne gelen misafirlerin 2010 Yılında başlattığı çalışmayı, Altınçevre Köyü Muhtarı Yusuf Koç‘un takip etmesi sonucunda, bölgeye gelen yetkililer çevre köylerinide kapsayacak şekilde yeni bir proje yaparak, Altınçevre Köyü, Altınova(Balcana) Köyü, Alucra çayı ve Deyin Deresi Taşkın Koruma Projesi haline geldi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü – 22.Bölge Trabzon Bölge Müdürlüğü taşkın koruma projesinin hayata geçirilmesi için ihale açtı.

Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğünde 10.11.2016 Saat 10.00′ da Taşkın Koruma İnşaatı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale yapıldı. İhale sonucunda işi alan yüklenici firma yer tesliminden sonra sekiz yüz gün içerisinde taşkın koruma inşaat çalışmalarını tamamlayarak hizmete açması gerekiyor.

Yapılması gereken taşkın koruma inşaat projesinde, 1548 m beton duvar, 529,00 m U duvar, 1527,50 m taş tahkimat, 20,00 m menfez, 193,10 m beton brit, 485 m taş brit, 2285,60 m duvar üstü korkuluk, 95 adet kaskat yapılması, 165 m ızgara kapak yapılması planlanmaktadır.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın