Kelkit Yöresi

Alucra Derneklerinden Kamuoyuna Açık Çağrı

Giresun’un Alucra ilçesinin İstanbul’da kurulmuş olan Köy ve mahalle dernekleri, Alucra Kalkınma Ve Eğitim Vakfı çatısı altında birliktelik sağlayarak ortak kamuoyu açıklaması yaptı.

Alucra Eğitim ve Kültür Vakfının 16 Aralık 2018 Pazar günü yapılan kongrede Başkanlığa seçilen Süleyman Baba ve yönetim kurulu üyeleri Alucra Eğitim ve Kültür Vakfını aktif çalışmalar sonucunda önemli kararlar alacak noktaya getirdiler.

Alucra Vakfının kongresinde Başkan seçilen Süleyman Baba, ” Bizim meselemiz, Alucra vakfımızı daha ileriye götürme meselesidir.” diyerek ilk günden itibaren, İstanbul’da bulunan Alucra ve Köy derneklerini gece gündüz demeden ziyaret etti.  Bu ziyaretlerde yapılan istişareler sonucunda otuz dernek başkanı ortak karar alarak, Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfını daha etken ve güçlü kılmak için dernek başkanları olarak vakıf yönetimine açık destek vereceklerini açıkladılar.

ALUCRA DERNEKLERİNDEN YAPILAN KAMUOYU AÇIKLAMASI

Doğduğumuz topraklarımız olan Giresun İli Alucra ilçemizin İstanbul’daki dernekleri olarak merkezi Beyoğlu’nda bulunan Alucra Kalkınma Ve Eğitim Vakfımızı çatı örgütümüz olarak kabul etmekteyiz.

Dolayısıyla bundan sonraki süreçte Alucra Kalkınma Ve Eğitim Vakfımızı daha etken ve güçlü kılmak için dernek başkanları olarak vakıf yönetimimize açık destek vermekteyiz.

Yeni göreve seçilen vakıf başkanımız ve yönetim kurulumuz bizlerle her konuda istişareler yapmakta olup, insanımızın talepleri ve sorunlarının çözümü noktasında gösterdikleri gayretli çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

İstanbul’un birçok ilçesinde ve özellikle de Beyoğlu’nda yoğun bir nüfusa sahip olan ilçe ve köy derneklerimiz ile çatı kuruluşumuz olan Alucra Vakfı’nın görüşleri dahi alınmadan, siyasi partiler tarafından belirlenen adaylar konusunda bir dayatma içine girilmesini dernek başkanları olarak etik bulmadığımızı ifade ediyoruz.

Bundan böyle Alucra toplumunun tamamını temsil etmekte olan Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfımızın alacağı ekonomik, kültürel, siyasi, sosyal ve diğer alanlardaki kararlarında vakfımızı desteklemekteyiz.

Bütün bu değerlendirmeler ışığında birlik beraberliğimize ve toplumsal gücümüze halel getirecek ortamlardan ve gelişmelerden hemşehrilerimizi uzak tutmak dernek başkanları olarak bizlerin en temel görevidir.

Bütün bu hassasiyetleri dikkate alarak seçim döneminde siyasi partiler tarafından dernek başkanlarımıza davet gönderilmemesini ve bu sürecin Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı üzerinden yönetilmesi en sağlıklı işleyiş olacak ve çok başlılığı ortadan kaldıracaktır.

Dernek başkanları olarak bizler vakfımızın bu süreci yönetmesinde tüm irademizle ve bütün samimiyetimizle destek vereceğimizi kamuoyuna deklere ediyoruz.

Saygılarımızla

30.01.2019

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın