Dernekten Haberler

Altınçevre Köyü Köy Konağı açılış için gün sayıyor

Altınçevre Köyü Koru Mahallesi’nde yapılmakta olan köy konağı inşaatında sona yaklaşıldı.

Köy konağı inşaatı ile yakından ilgilenen Muhtar Yusuf Koç, Selehattin Demirci ve Hidayet Semerci Konak inşaatının iç mekânlarında bulunan eksikliklerin tamamlanmasıyla hizmete açılacağını söylediler.

Yıllarca atıl durumda bulunan eski ilkokul binasının yerine Altınçevre’nin önemli ihtiyaçlarını giderecek olan köy konağı inşaatının tamlandığını, iç bölümlerinde bulunan eksikliklerin tamamlanması ile birlikte Köy konağının köylülerin hizmetine açılacağını söyleyen Muhtar Yusuf Koç, “yapılacak işlerin tamamlanması için köylülerimizin ve tüm hemşerilerimizin desteklerine ihtiyacımız var” dedi.

İnşaat çalışmalarını yakından takip ederek organize eden Tarım Kredi Kop. Müdürü Hidayet Semerci Altınçevre Köylülerinin geçmişte toplu ihtiyaçlarını gidermek için çok önemli işleri başardığını belirterek, günümüzün ihtiyaçlarına cevap vermek için köy konağı yapımına başladıklarını söyledi.

Semerci: “Dedelerimiz yapılamaz denilen birçok önemli işi başardılar. Bizde birlik ve beraberlik içerisinde köy konağımızı bitireceğiz diyerek yola çıktık. Sağ olsun Altınçevreli hayırsever köylülerimizin desteği ile sona yaklaştık. Konağımızın içerisindeki eksiklerin tamamlanması ile İnşallah Ramazan Bayramında Konağımızı hizmete açacağız.” dedi.

Selahattin Demirci ise” Köylerde ortak kullanım amaçlı yapılan işlerin başlatılması ve bitirilmesi gerçekten çok zor. Şebinkarahisar Altınçevre Köyü sakinleri olarak bizler imkânlarımız ölçüsünde bu güne kadar, yapılamaz denilen birçok işi birlik ve beraberlik içerisinde başardık. geçmişte dedelerimizin köyümüze yaptıkları hizmetler bizlere motivasyon sağlıyor. Köy Konağımız bayramlarda, cenazelerde ve diğer toplu organizasyonlarda ortaya çıkan mekan eksikliğini giderecek. Önce Allah’a, daha sonra tüm hemşerilerimize güvenerek köy konağı inşaatımıza başladık. Bu gün gördüğünüz gibi inşaatımız tamamlandı. Sadece iç kısımlarda mermer ve yer karolarının döşenmesi ve demirbaş ihtiyaçlarımız kaldı. Bu ihtiyaçlarımızın bir an önce tamamlayıp Köy konağımızın Ramazan Bayramında hizmete açılmasını istiyoruz.

Sizlerin Aracılığı ile tüm Altınçevreli ve Şebinkarahisarlı hemşerilerimden bir isteğim var. Hemşerilerimizden, yer karolarının döşenmesi, masa, sandalye, mutfak ocak ve diğer demirbaş ihtiyacımız için yardım ve desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın