Köşe Yazısı

altincevre.com

Hayatımızın bir parçası haline gelmiş, iletişim unsurlarının sınırsızca kullanıldığı internet ortamında yerimizi almak, dünyanın her bölgesini ilgilendiren hoyratça kullanmakta olduğumuz çevre olgusunun işleneceği konular etrafında buluşup, sesimizi bütün çevreci dostlarımıza duyurmak  amacı ile yola çıkan altıncevre.com  yayın hayatına başlamıştır.

   Ana teması, bulunduğumuz çevrenin her türlü (hava, su, kara) kirliliğinin önlenmesi, doğal varlıkların ve yaşam ortamlarının korunması, yasalar çerçevesinde ve yasalara bağlı olarak çalışırken, çevreye saygılı ve duyarlı, kendine değil sonrakilere temiz ve yeşil çevre bırakma düşüncesine sahip olarak altınçevre’nin hedeflerine emin adımlarla ulaşmaktır.

 Altıncevre.com da  konusunda uzman ve deneyimli yazar kadrosunun yazılarını keyifle okurken, birbirinden değerli editörlerimizin hazırladığı memleketimiz ile ilgili, kültür, sanat,  sitemiz aracılığı ile yönlendireceğimiz doğa sporları, köylerimiz ve derneklerimiz ile ilgili sosyal etkinlikler ve haberleri bulabileceksiniz.

      Dünyamızın hızla kuraklık ve çölleşmeye doğru gittiği bu yüzyılda, bugün tükettiklerimizin çocuklarımızdan bize emanet olduğunu biliyor ve farklı bir anlayış ile yola çıkmış bulunuyoruz.

      Ana teması çevre olgusunu işlerken, bölgemizde yetişebilecek alternatif tarım ürünleri ve organik tarım hakkında önemli bilgileri, bölgemizin hızla toprak kaybetmesinin önüne geçebilmek amacı ile bireysel ve toplumsal yapılacak çalışmalar hakkındaki bilgi ve çalışmaları takip edilebileceksiniz.

      Bu güne kadar yöremiz ile ilgili birçok tanıtım siteleri açılmış ve açılmaya devam ediyor. ”Bir Çocuk, Bir Fidan” sloganı ile yola çıkmış olan bizlerde bu sitelerimizin tecrübelerinden faydalanıp, tüm hemşerilerimizle duygudaşlık kurup yayın hayatımızı sürdüreceğiz.

      Esas amaç Şebinkarahisar’ın  il olma yolundaki çalışmaları  devam ederken, yapılması gereken diğer çalışmaları atlamayıp çevreci anlayış ile ulusal anlamda tanıtımını yapmak, şu an farkında olmadığımız gelecekte yöremize büyük sıkıntılar yaşatacak olan, erozyon ve hızla kaybolan bitki örtüsünü koruma anlamında yetkili kurumların dikkatlerini bölgemize çekmek, bu konuda  çalışmalar yaparak acil önlemlerin alınmasını sağlamaktır.

      Çıktığımız bu yolda, başarılı olmak ve zinde kalmak sizlerden gelen öneri ve eleştiriler doğrultusunda olacağından, çevrenizle olan ilginizi ve gözlemlerinizi biraz artırmanızı, değerlendirme yapmanızı ve bizlere destek olmanızı bekliyoruz.   

       Altıncevre.com’un yöremize ve tüm çevreci dostlarımıza hayırlı olması dileği ile sağlıcakla kalın..

Muhammed Kerim Koç

1996 yılında Giresun Şebinkarahisarda dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimi şebinkarahisarda tamamladım. Liseyi şebinkarahisar Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Üniversite için de Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar programcılığını okudum. Üniversite stajı için gelmiş olduğum özel bir firmada işe başladım ve halen aynı iş yerinde devam etmekteyim. Kendimi geliştirmek için Bilge adam akademiden sistem uzmanlığı eğitimi aldım. Sanallaştırma ve Ağ tarafında kendimi sürekli olarak geliştiriyorum.

İlgili Makaleler

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın